top of page

Nejčastější dotazy

Co je See Learning a k čemu slouží?

SEE Learning je inovativní vzdělávací program, díky kterému poskytujeme pedagogům a dalším vzdělavatelům nástroje pro posílení psychické pohody.

Kde se vzal program SEE Learning? 

Za zrodem myšlenky o nové nauce srdce a mysli stál dalajlama (odkaz osobnost). Požádal vědce z celého světa, aby se do jeho vize zapojili. Světoví odborníci v oblasti pedagogiky, výzkumu traumatu, psychologie, neurovědy, bdělé pozornosti (mindfulness),  filozofie a etického vzdělávání na univerzitě Emory v Atlantě (USA) pak vytvořili v rámci mnohaleté spolupráce program. Program vychází především z poznatků  prof. Daniela Golemana (odkaz osobnost) v oblasti sociálních dovedností, emoční inteligence a učení. Univerzita Emory pro tento účel vytvořila nové oddělení Centrum kompletativní vědy a etiky, založené na soucítění (kompletativní = rozjímavý, hloubavý).

Kdo využije SEE Learning?

Program byl vytvořen především pro učitele mateřských, základních a středních škol. Program je akreditovaný u MŠMT v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Naše kvalifikované lektory si můžete objednat přímo do vaší školy. Nepedagogičtí pracovníci se mohou stát facilitátory. V plánu je ale rozšíření i pro další vzdělavatele, jako jsou zdravotníci a sociální pracovníci. 

Kdo vyučuje SEE Learning

SEE Learning vyučují naši vyškolení lektoři a facilitátoři. Facilitátoři jsou v našem pojetí lektory a odborníky na to, aby se lidé mezi sebou dorozuměli, zaměřují se na vzájemnou energii účastníků a volí metody jednání podle situace. Každý se může tématu aktivně zúčastnit a vyslovit svůj názor v bezpečné atmosféře.
                                    Jak dlouho trvá studium

Kurzy a výcviky trvají různou dobu, podle toho, k čemu slouží. Některé jsou krátké, takzvaně ochutnávkové, další víkendové. Variantou je ale i 5denní seminář, případně roční program. 
bottom of page